четвер, 17 березня 2016 р.

Тиждень української мови та літератури й Шевченківські дні у школі


Стало доброю традицією щороку у березні проводити в нашій школі Тиждень української мови та літератури й Шевченківські дні. У рамках проведення   Тижня української мови та літератури було  проведено  ряд заходів, які збагатили та розширили знання учнів з державної мови, залучили їх до творчого оволодіння українською мовою, до розкриття її секретів та скарбів.
ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ
ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Захід
Дата
1.     
Всеукраїнська гра «Соняшник» (2-11 класи)
03.03.
2.     
Урочиста лінійка. Відкриття тижня української мови та літератури.
09.03.
3.     
Акція «Одягни вишиванку»
09.03.
4.     
Вшанування пам’яті Т. Шевченка. Участь в урочистостях, присвячених 202-й річниці з дня народження Великого Кобзаря. Покладання квітів до пам’ятника.
09.03.
5.     
Вікторина «Як ми знаємо творчість Т. Шевченка»
(5-7 класи)
09.03.
6.     
Конкурс диктантів «З Україною в серці» (6, 9 класи)
09.03.
7.     
Конкурс «Цікава українська мова» (5-6 класи)
09.03.
8.     
Виставка стінгазет (5-11 класи)
10.03.
9.     
Шевченківський вечір. Літературно-музична композиція «Свіча, запалена від серця» (9-11 класи)
10.03.
10.                    
Виставка малюнків «Ілюструємо улюблені літературні твори» (5-9 класи)
11.03.
11.                    
Літературно-пізнавальна гра «Мандруємо стежками Кобзаря» (9 клас)
11.03.
12.                    
Конкурс читців поезій українських авторів (5-11 )
11.03.
13.                    
Конкурс «Подорож в країну Морфологію» (7 клас)
12.03.
14.                    
Конкурс «Сторінками прочитаних казок» (5 клас)
12.03.
15.                    
Конкурс поетичної творчості «Проба пера» (вірші, сенкани, акровірші) (5-9 класи)   
12.03.
16.                    
Усний журнал «Вічний живий голос» (6 клас)
14.03.
17.                    
Науково-практична конференція «Т. Г. Шевченко – відомий і невідомий» (9 клас)
15.03.
18.                    
Підведення підсумків тижня
16.03.
Розпочався Тиждень української мови та літератури урочистою лінійкою, яку підготували учні 6 класу (учитель Палієнко В. М.).

Цього ж дня учні та вчителі школи взяли участь в акції «Одягни вишиванку», аби продемонструвати патріотизм, єдність духу, щиру любов до всього українського. Адже вишиванка здавна була не лише традиційним одягом українців, але й своєрідним символом та оберегом.

9 березня старшокласники взяли участь в урочистостях, присвячених 202-й річниці з дня народження Великого Кобзаря, поклали квіти  до пам’ятника Т.Г. Шевченку в центрі селища.
Учні 6 та 9 класів (учитель Палієнко В. М.) взяли участь у конкурсі диктантів «З Україною в серці». Переможцями цього конкурсу стали Сушин Станіслав (6 клас) та Піпа Дар’я (9 клас).
Учитель Палієнко В.М. для учнів 5-7 класів провела вікторину «Як ми знаємо творчість Т. Шевченка». Школярі показали, як вони знають творчість Великого Кобзаря.  Переможцями вікторини стали : 5 клас: Рабош Вероніка (І місце), Селіверстова Марія (ІІ місце), Рассказов Євгеній (ІІІ місце);  6 клас: Єрмакович Костянтин (І місце), Сабов Михайло (ІІ місце), Григорчук Тетяна (ІІІ місце);  7 клас: Сушин Ангеліна (І місце), Чехович Олексій (ІІ місце), Авер’янова Діана (ІІІ місце).
Для учнів 5, 6 класів було проведено конкурс «Цікава українська мова». Змагалися команди «Калина» й «Веселка». Різноманітні завдання сприяли вихованню в учнів любові та поваги до рідної мови, рідного слова,  розвиткові допитливості, спостережливості, пізнавального інтересу учнів.

Учні 5-11класів взяли участь у виставці стінгазет на тему «Найкраща мова єднання – українська…» Усі стіннівки були змістовні та естетично оформлені. Оригінальності учнів не було меж, а тому на виставці ми побачили найрізноманітніші за стилем та ідеєю стіннівки.
Учні 9-11 класів були запрошені на Шевченківський вечір у Криничанську центральну бібліотеку для дорослих. Там вони взяли участь  у літературно-музичній композиції «Свіча, запалена від серця». Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідного слова, вшанували пам'ять Великого Кобзаря – основоположника нашої мови та літератури.
Учні 5-9 класів взяли участь у виставці малюнків «Ілюструємо улюблені літературні твори».  Найактивнішою учасницею заходу стала учениця 6 класу Лисяк Владлена. На виставку вона представила 6 ілюстрацій. Найкращими визнано роботи Лисяк Владлени, Лапшової Аліни, Єрмаковича Костянтина, Приймак Анни, Чехович Дарини (6 клас), Бартошик Олександри (9 клас). Оргкомітет подякував за участь у виставці малюнків Селіверстовій Марії, Рябовій Анастасії (5 клас), Тітаренко Ларисі, Зінов’євій Вероніці, Григорчук Тетяні (6 клас), Луцю Олегу (9 клас).
Для дев’ятикласників (учитель Палієнко В. М.). було проведено літературно-пізнавальну гру «Мандруємо стежками Кобзаря». Переможцями гри  стали  Луць Олег і  Піпа Дар’я, які продемонстрували найкращі знання життєвого та творчого шляху Т. Шевченка.

Учні 5-9 класів взяли активну участь у конкурсі читців поезій українських авторів, розкривши свої акторські та ораторські здібності.  З вітальним словом до присутніх звернулася директор школи Сербін Т.В.  Кожен учасник намагався донести до слухачів красу і силу художнього слова,  авторський задум та свої переживання й почуття. Але, як і в кожному конкурсі, було визначено кращих із кращих. Переможцями «Конкурсу читців поезій українських авторів» серед 5-6 класів стали: Сабов Михайло (І місце),  Селіверстова Марія (ІІ місце),  Григорчук Тетяна (ІІІ місце), серед 7-9 класів Підкова Олег (І місце), Лисуненко Данило (ІІ місце), Луць Олег (ІІІ місце).
Нікого не залишив байдужим цей конкурс, а тому в заключному слові вчителя української мови і літератури Палієнко В.М.,  яка також прочитала поезію Т. Шевченка «Доля», прозвучала пропозиція проводити такі заходи якомога частіше, щоб не міліли дитячі духовні криниці, щоб лунало українське слово завжди і повсюди.
Учні 7-А класу (учитель Палієнко В. М.) відправились у «Подорож в країну Морфологію». Під час конкурсних змагань  команди «Мовознавці» й «Патріоти України» переходили зі станції до станції, виконуючи різноманітні завдання. Учням дуже сподобалась така форма проведення уроку, тому що, крім знань, діти  отримали позитивний настрій на цілий день.
Конкурс поетичної творчості «Проба пера» виявив учнів, які товаришують з римами. Переможцями цього турніру стали Єрмакович Костянтин (6 клас), Луць Олег (9 клас), Чехович Олексій (7-А клас).
Шестикласники взяли участь у засіданні читацького клубу « Кинь усе й читай», що діє при Криничанській центральній  бібліотеці  для дітей. Там було проведено усний журнал  «Вічний живий голос».
У науково-практичній конференції «Т. Г. Шевченко – відомий і невідомий» взяли учні 9 класу. Змістовні доповіді підготували Піпа Дар’я, Курцева Юлія, Бартошик Олександра, Захаров Богдан, Лисуненко Данило, Черненко Анна, Луць Олег.

Цього року програма предметного тижня була,  як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови,  вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Заходи, проведені в рамках Тижня української мови та літератури, прищеплювали любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського; бажання розмовляти рідною мовою, сприяли підвищенню культури мовлення, формували національну самосвідомість учнів.